Blog


"Lelesisters Long story short "

Nejdříve Vám chceme poděkovat, že jste tu a čtete tyto řádky.Každý jeden produkt je komplexním výtvorem a prošel dlouhým procesem vývoje.Při kliknutí na Envelopku vidíte jen kabelku nebo hodně drahý obal na notebook.Co vidíme my jsou hodiny vývoje střihů, pot, slzy a popálené prsty od žehlení.Aby byla doručena nejen kvalita, ale také design, trvá to hodně dlouho.Od našich prvních pokusů o výrobu uběhlo několik let a až dnes jsme si jisté, že máme něco co Vám nenabídne žádná jiná značka.Nedílnou součástí ceny je také pracovní síla, která je nedoceněná.Dnes a denně jsme svědky, že malé dílny, nebo drobní výrobci komponentů uzavírají své prodejny, protože nejsou dostatečně konkurenceschopni.Lele se rozhodlo pomoci nejen řemeslu, ale také malým dílnám, které se snaží přežít.

Každého z Nás někdy napadlo při hledání na internetu...hm tohle je předražené, to si raději zkusím vyrobit.Nakonec se ale dopátráte, že po zakoupení látky, podšívky, komponentů, krabice na zabalení a nepočítám ještě Váš čas jako další veličinu, vyjde opravdu levněji danou věc si jednoduše koupit.Začínající brand nelze srovnávat s korporátními giganty a světoznámými značkami, kde " stejný " produkt vyjde na třetinovou cenu.Doporučuji zhlédnout dokument " True cost", kde se odkrývají praktiky ve světě módy a promyšlený systém fast fashion.Při koupi Lele produktů myslíme nejen na peníze, ale i na lidi.Na ty, kteří s námi seděli dlouhé hodiny a vymýšleli po patnácté střih, na ty co mají chut' změnit dnešní preference při nakupování z kvantity na kvalitu.

Kapsulový šatník je dlouho diskutované téma ve světě módy.Dnešní doba Nám ukazuje ze všech stran, co všechno potřebujeme.Jak by se Vám ale žilo, mít doma jen několik kousků a s dobře vybranými doplňky si vymýšlet nekonečný počet outfitů.S mojí sestrou jsme dvě rozdílné řeky.Já jsem ta klidná, občas vybočím, ale 99% času si vybírám " nudné " barvy jako bílá, černá, béžová.Mám za to, že minimalismus má své místo v každé skříni a pokud dobře volíme střihy ke své postavě, každá z Nás může být kočka.Na druhé straně Lele, je má sestra, která vždy milovala barvy.Její typ řeky je na první pocit sbírka všeho co vzala voda ze břehu, ale nakonec se zastavíte a zjistíte, že ta kombinace neskutečně dobře funguje a sedí k její osobnosti.Kde je napsáno, že k bundě nepůjde chlupatá kabelka, nebo že růžová se bije s tyrkysem.Uznávám, že móda chce cit a já věřím, že my dodáme jak jemnost pro ty nudné řeky jako jsem já, tak i rozmanitější styl.

Suma sumárum není nám jedno v jaké zemi se naše produkty budou šít.Za jakých podmínek budou fungovat výrobny a dílny.Není nám jedno, kolik kusů vypustíme do světa a jak se budou cítit zákazníci.Kažý jeden produkt je vyroben jako limitovaná edice a potěší i náročné zákaznice.Chceme dělat radost malým i velkým a až si naše tričko nebo třeba kabelku vezmete mezi své přátele, chceme aby jste se cítili dobře.Aby jste hrdě mohli říci, tohle je československá značka, které to není jedno a proto jsem jim dala šanci.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat...Vaše Lele ségry


Méně plastu, více lásky aneb jak vybrat správný dárek pro dítě

 Před několika lety v éře před narozením dětí, jsem žila v řádném minimalismu. Možná mě naučilo neustálé stěhování a přesouvání jednoho kufru po světě neshromažďovat zbytečnosti a pravidelné záchvaty úklidu mě držely v rovnováze.

Reklamy po celém světě ukazují tisíce možností, které můžeme mít doma jen za pár korun. Doplňují naše prázdné životy, smutky a životní etapy levným zbožím, které je předurčeno k recyklaci a návratu do koloběhu, kde se objeví v podobě další nepotřebné věci.

 Nejlepší dárek pro děti závisí na jejich věku, zájmech a osobních preferencích. Investujte čas do jeho výběru, který bude nejen zábavný, ale také přínosný pro jejich rozvoj. Pokud si nejste jisti, konzultace s rodiči nebo samotným dítětem může být klíčem k nalezení perfektního dárku.

Zajímat by nás při výběru měla nejen kvalita, ale I samotná životnost.

Levné produkty bývají vyrobeny z méně kvalitních materiálů a s horším zpracováním, což znamená, že se rychleji opotřebují nebo porouchají. To vede k nutnosti častější výměny nebo oprav, což v dlouhodobém horizontu zvyšuje celkové náklady.

 Investice do kvalitnějších produktů může na první pohled vypadat dražší, ale v dlouhodobém horizontu se může vyplatit díky nižším nákladům na údržbu a delší životnosti. To je důvod, proč se často říká, že "nemáme dost peněz na kupování levných věcí".

Výběr dárku pro dítě může být zábavný, ale někdy i náročný úkol. Aby byl dárek skutečně potěšující a vhodný, je třeba zvážit několik klíčových faktorů. Zde je několik tipů, které vám mohou pomoci vybrat ten nejlepší dárek:

 Dárky by měly odpovídat věku dítěte, aby byly bezpečné a vhodné pro jeho vývojovou úroveň.

 0-1 rok: Hračky pro rozvoj smyslů, plyšáci, kousátka, jednoduché hudební nástroje.

Náš tip

https://www.lelesisters.com/p/plelenka

1-3 roky: Stavebnice, interaktivní hračky, knihy s obrázky, hračky pro rozvoj motoriky.

https://www.lelesisters.com/p/plelenka

https://www.lelesisters.com/polstarek

https://www.lelesisters.com/detske-saty

4-6 let: Kreativní sady, kostýmy pro hraní rolí, jednoduché hry, knihy pro začínající čtenáře.

https://www.lelesisters.com/p/envelopka-mini

https://www.lelesisters.com/p/leletka-mini

https://www.lelesisters.com/detske-saty

7-10 let: Stavebnice, složitější hry, sportovní vybavení, knihy s delšími příběhy.

11+ let: Technické hračky, elektronika, knihy podle zájmů, složitější hry a stavebnice.

 Dárky rovněž mohou reflektovat zájmy a koníčky. Zvažte zájmy dítěte.

 Zde je několik příkladů:

 Sportovní dítě: Sportovní vybavení, dresy, míče, vybavení pro oblíbený sport.

 Kreativní dítě: Malířské potřeby, stavebnice, kreativní sady (např. pro výrobu šperků nebo modelování).

 Technologické dítě: Elektronické stavebnice, robotické sady, programovatelné hračky.

 Čtenář: Knihy, předplatné do knihovny, čtečka e-knih.

 Bezpečnost

Ujistěte se, že dárek je bezpečný pro dítě, zejména pokud jde o malé děti. Vyvarujte se malých částí, které by mohly být spolknuty, a ostrých hran.

 Edukativní hodnota

Hračky a hry mohou být zábavné a zároveň vzdělávací. Zvažte dárky, které podporují učení a rozvoj dovedností, jako jsou stavebnice, puzzle, knihy nebo vědecké sady.

 Rodičovské preference

Pokud nejste rodičem dítěte, je dobré se zeptat rodičů na jejich preference a případná omezení, jako jsou alergie, dietní omezení nebo specifické zájmy dítěte.

 Personalizace

Personalizované dárky, jako jsou knihy s jménem dítěte, personalizované oblečení nebo hračky, mohou být zvlášť výjimečné a osobní.

 Společenské a rodinné hry

Hry, které může hrát celá rodina, mohou být skvělým dárkem, který podpoří rodinnou zábavu a interakci.

 Výběr dárku pro dítě by měl být založen na věku, zájmech, bezpečnosti a kvalitě. Věnujte pozornost tomu, co dítě baví a co by mohlo podpořit jeho rozvoj a kreativitu. Pokud si nejste jisti, konzultace s rodiči dítěte může být velmi užitečná.

 


Módní guru v každém věku

 Láska k módě může být přítomna v každém věku a může se projevovat různými způsoby, od dětské fascinace barevnými oblečky po sofistikovaný styl v dospělosti. Zde je pohled na to, jak se láska k módě může vyvíjet a jak ji lze podporovat v různých fázích života.

Originalita v módě je o sebevyjádření, experimentování a nebojácnosti. Najděte svůj osobní styl, kombinujte různé prvky, investujte do kvalitních kousků a nebojte se vyzkoušet nové věci. Buďte inspirováni, ale zároveň si přizpůsobte módu tak, aby odrážela vaši jedinečnou osobnost.

  Děti jsou přitahovány k jasným barvám a zábavným vzorům. Oblečení s oblíbenými postavami z pohádek nebo kreslených filmů může být velmi oblíbené.Kostýmy a převleky umožňují dětem hrát různé role a rozvíjet jejich představivost. Hraní na princezny, superhrdiny nebo zvířata je běžné.Já stejně jako mnoho rodičů preferuji oblečení jednobarevné, které se dá kombinovat s divočejšími oblečky, které si k Vám najdou cestu bud’ jako dárek nebo například výběrem dítěte.Už v raném věku děti často rády vybírají vlastní oblečení a kombinují různé kousky, aby vyjádřily svou osobnost.Následuje výbuch barev v podobě známých postaviček z pohádek a zvláštní efekty jako flitry nebo natištěné nápisy.V módě je vše dovoleno, nicméně postupem času se naše preference mění a tedy nebojme se kreací našich dítek a dopřejme jim flitry, mašle I Kačery Donaldy.

Za mě by se mělo dodržovat jedno jednoduché pravidlo a to zní, pokud máš křiklavé kalhoty, uklidni je jednobarevným tričkema naopak, jinak velmi rychle dítě připomíná bilboard na Disney.Méně je více a stejně jako to platí u dospěláků i u dětí je někdy vhodnější volit univerzálnější tóny.

V období dospívání a nyní se dostáváme k teenagerům, je přirozenou dávkou experimentování mixování různých stylů, boření gendrových hranic či ochutnávání barev a vzorů.Hledání osobního stylu a identity se promítá v každodenním životě.Sociální sítě, idoly z médií mohou mít rovněž velký vliv na jejich výběr oblečení. Móda může hrát klíčovou roli v budování sebevědomí a identity. Výběr oblečení je často způsob, jak se prezentovat světu a jak se vyrovnat se sociálními tlaky.

 Kolem 20 roku si začínáme nacházet a definovat svůj vlastní styl, móda se stává prostředkem osobní prezentace.Výběr oblečení může být ovlivněn profesionálními potřebami. Oblékání do práce nebo na formální příležitosti vyžaduje specifický styl a eleganci.

S přibývajícím věkem a zkušenostmi se lidé často zaměřují na kvalitu oblečení spíše než na kvantitu, upřednostňují trvanlivé a nadčasové kousky.Rovnováha mezi pohodlím a stylem nás dožene po 30 roku života, kdy se začínáme zaměřovat více na pohodlí než na estetický vzhled.Lidé se více zaměřují na materiály a střihy, které jim vyhovují.

Styl může být elegantní a sofistikovaný, přičemž důraz je kladen na klasické a nadčasové kousky.V tomto věku mnoho lidí už dobře ví, co jim sluší, a nebojí se nosit to, co jim dělá radost.

Starší generace často upřednostňuje klasické styly a pohodlné oblečení, které je praktické a snadno se nosí.Móda může mít nostalgický prvek, kdy se starší lidé vracejí ke stylům z mládí nebo preferují vintage kousky.Styl může odrážet životní zkušenosti a filozofii, přičemž móda se stává prostředkem k vyjádření hodnot a postojů.

 A jak tedy podporovat lásku k módě v každém věku?

 Povzbuzujte jednotlivce, aby se prostřednictvím módy vyjadřovali, ať už jsou v jakémkoli věku.Naučte děti a mladé lidi o módě, materiálech a udržitelných postupech. Pomáhejte starším lidem najít nové trendy a styly, které by jim mohly vyhovovat.

Inspirujte se módními ikonami a trendy, ale také podporujte objevování osobního stylu.

 Móda je skvělý způsob, jak vyjádřit svou osobnost a cítit se dobře v každém věku. Podporujte lásku k módě tím, že povzbuzujete kreativitu, sebevyjádření a radost z oblékání bez ohledu na věk.

 Být originální v módě znamená vytvářet a nosit outfity, které vyjadřují vaši osobnost a odlišují vás od ostatních. Zde je několik tipů, jak být originální a stylový:

  • Poznejte sami sebe

Identifikujte svůj osobní styl, který vás nejlépe vystihuje. Může to být boho, minimalistický, vintage, avantgardní nebo sportovní styl.Používejte módu jako nástroj k vyjádření vaší osobnosti, nálady a životních hodnot.

 

  • Experimentujte s různými styly

Kombinujte různé styly a epochy. Například vintage kousky s moderními doplňky nebo elegantní prvky s casual oblečením.Nebojte se experimentovat s neobvyklými kombinacemi barev a vzorů. Vytvářejte kontrasty a zkoušejte nové kombinace.

 

  • Investujte do klíčových kousků

Investujte do kvalitních základních kousků, jako jsou dobře padnoucí džíny, bílá košile, černé sako nebo klasické boty.Doplněním základních kousků výraznými doplňky, jako jsou šperky, šátky, klobouky nebo tašky, můžete vytvořit jedinečný vzhled.

  • Nakupujte v různých zdrojích

Najdete zde unikátní kousky, které nejsou běžně dostupné. Vintage oblečení může dodat vašemu stylu jedinečnost a autenticitu.

Podporujte menší, nezávislé návrháře a značky, které nabízejí originální a limitované kolekce.

 

  • DIY a personalizace

Přizpůsobte si oblečení podle vlastního vkusu. Přidejte výšivky, našijte nášivky nebo si upravte starší kousky.Pokud máte šicí dovednosti, zkuste si navrhnout a ušít vlastní oblečení.

 

  • Inspirujte se, ale nekopírujte

Sledujte módní influencery, blogery a návrháře, ale přizpůsobte si jejich nápady svému stylu.

Inspiraci můžete hledat i v umění, architektuře, hudbě nebo cestování.

 

  • Důraz na detaily

Detaily, jako jsou netradiční knoflíky, speciální střihy nebo originální potisky, mohou výrazně zvýraznit váš styl.Způsob, jakým nosíte oblečení, může být klíčem k originalitě. Například zastrčená košile jen na jedné straně, uvázaný šátek nebo vrstvení různých kousků.

 

Noste oblečení, ve kterém se cítíte dobře a sebevědomě. Vaše držení těla a chování výrazně ovlivňují, jak váš styl vnímá okolí.Nebojte se vystoupit z davu a být odlišní. Buďte si jistí svým výběrem a nebojte se ukázat svou jedinečnost.

 Originalita v módě je o sebevyjádření, experimentování a nebojácnosti. Najděte svůj osobní styl, kombinujte různé prvky, investujte do kvalitních kousků a nebojte se vyzkoušet nové věci. Buďte inspirováni, ale zároveň si přizpůsobte módu tak, aby odrážela vaši jedinečnou osobnost.

Váš Team Lele sisters